

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1.1 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Max Supply Current | 850 µA |
| Nominal Supply Current | 500 µA |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 110 µV |
| Voltage Gain | 110.63 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65 dB |
| Input Voltage Noise Density | 37 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50006
Ext.Price$0.50006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50006 | $0.50006 |
| 10 | $0.39850 | $3.98500 |
| 25 | $0.36319 | $9.07975 |
| 50 | $0.33101 | $16.55050 |
| 100 | $0.30167 | $30.16700 |
| 300 | $0.28593 | $85.77900 |
| 500 | $0.27102 | $135.51000 |
| 1000 | $0.25569 | $255.69000 |
